Detektor Connect SuperCat
Bluetooth-meddelande via utlösning av mus- och råttfalls via Swissinno APP
”Har fällan blivit bristad?” För att kontrollera om en mus- eller råttfälla har gjort en framgångsrik fångst har det hittills varit nödvändigt att undersöka den.
Med Connect SuperCat utökning, som är kompatibel med alla Swissinno mus- och råttfällor, kan man nu, bekvämt, göra detta via en smartphone eller surfplatta. Speciellt praktisk för kontroll av alla fällor som finns på svåråtkomliga ställen, som takgolv, mellanväggar, källare m.m.
Stick bara in den önskade Swissinno mus- eller råttfällan och är klar att använda. Via Bluetooth sänds den aktuella statusen direkt till app, som kan laddas ner gratis, både för Apple IOS och för Android smartphones (från Android version 11) via Google Google APP Store.
Eftersom mer än en fälla ofta används för att bekämpa råttor eller möss, gör Connect SuperCat det möjligt att få status för alla fällor via en app. Därför behöver varje önskad fälla Connect SuperCat-utökning.
OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.