• Platform for Everything Technical
  • Snabba leveranser
  • Expertis sedan 1923
  • Öppet köp t.o.m. 29 jan

MARTOR 8500772.16 MDP-kniv SECUMAX POLYCUT MDP med spetsklinga 185 100 st

1/12
EAN:
Fabrikatsnr.
Artikelnr.:
Utgått


Toal (3 490,00 kr / stycken)
3 490,00 kr
prav.tax.untaxed inkl. moms 
exkl. 0,00 kr 
prav.priceAvailability.ecoparticipation.cost ...
prav.priceAvailability.privatecopyingfee.cost ...
utan ytterligare fraktkostnader 
Fri frakt
30 dagars öppet köp

Tekniska specifikationer

Typ av produkt

Säkerhetskniv

Material

Plast

Antal klingor

1

Längd

163 mm

Mått.

(L x B x H) 163 x 163 x 46 mm

Egenskaper

Dolt blad

Vikt

940 g

Innehåll

100 st

Bredd

163 mm

Höjd

46 mm

Dokument & nedladdningar

Bruks- och säkerhetsanvisning

Bruks- och säkerhetsanvisning 3025638 MARTOR 8500772.16 MDP-kniv SECUMAX POLYCUT MDP med spetsklinga 185 100 st

Beskrivning

SECUMAX POLYCUT MDP räknas till våra små, fettfria engångsknivar av plast. Och ändå har den här som allrounder en speciell ställning. Tack vare det något bredare spalten mellan klinga och plast kan du även klippa tunt material i flera lager. dessutom bana vägen i papper, folie etc. med den långa, skarpa knivklacken. Att den dessutom är tillverkad av metalldetekterbar plast och därmed kan lätt att hitta, är särskilt glädjande för ditt företag.
Basmaterial: Metalldetekterbar plast

OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.

Version

  • Metalldetekterbar: Vid arbete kan ett skärverktyg - eller delar av det - också gå förlorat. Men bara under en kort tid. Tack vare dess metalldetekteringbarhet hittar du den igen innan den lämnar företaget med dina varor.
  • Allt är skyddat: Det rostfria kvalitetsklingan är säkert inbäddad mellan näsa och handtag. Du skär alltså bara det som was du verkligen vill skära. Det finns ingen risk för dig och din vara.
  • SECUMAX POLYCUT MDP är en engångsmätare. Eftersom du inte behöver byta klinga, kan varken du eller dina anställda komma i kontakt med den. Ett ytterligare plus när det gäller säkerhet.
  • Lång, spetsiga näsa: Varför den extra långa och spetsiga nosen hos SECUMAX POLYCUT MDP? Eftersom du därmed kan föra in den speciellt bra i mellanrum. Dessutom förs skärmaterialet ännu mer tillförlitligt till bladet.
  • Perfekt placerad: SECUMAX POLYCUT MDP går inte så snabbt förlorad. Eftersom säkerhetskniven är utrustad med en ögla, kan man alltid fästa den på en meningsfull plats.

Fler intressanta produkter

(*Alla priser är exkl. moms.)