• Platform for Everything Technical
  • Snabba leveranser
  • Expertis sedan 1923
  • Öppet köp t.o.m. 29 jan

Kensington Laptoplås N17 Nyckellås inkl. 2 nycklar

1/5
EAN:
Fabrikatsnr.
Artikelnr.:
Utgått


Toal (950,00 kr / stycken)
950,00 kr
prav.tax.untaxed inkl. moms 
exkl. 99,00 kr 
prav.priceAvailability.ecoparticipation.cost ...
prav.priceAvailability.privatecopyingfee.cost ...
utan ytterligare fraktkostnader 
30 dagars öppet köp

Tekniska specifikationer

Typ av produkt

Laptoplås

Låstyp

Nyckellås

Längd

1.83 m

Mått.

(Ø x L) 5 mm x 1.83 m

Egenskaper

inkl. 2 nycklar

Vikt

0.25

Tillverkarfärg

Svart/Silver

Diameter

5 mm

UKCA

Ej tillämpligt

Beskrivning

Starka låshuvuden
de två lika stängande stänghuvudena har utvecklats för bärbara datorer och andra enheter, vilket gör att du snabbt kan säkra en bärbar dator, bildskärm, dockningsstation eller hårddisk.
Den unika låsmekanismen
på sidan farande "krok" griper tag på insidan av den normala säkerhetsloten och ger en stark koppling mellan apparatram och lås, vilket

ger bra stöldskydd för T-Bar™-låsmekanismen. Den beprövade T-Bar-branschstandarden hos det andra låshuvudet är kompatibel med Kensington Security Slot™, Finns på de flesta kringutrustningar. Den vridbara cylindern fästs på insidan av höljets vägg och har den högsta säkerhetsnivån.
5 mm nyckelsystem
ett centralt, viktigt element i branschledande säkerhetslösningar från Kensington är det unika nyckelsystemet, som används för alla nya Kensington-lås. Våra ojämförbara, individuella förvaltningsalternativ ger flexibilitet och vår patenterade Hidden PIN™-teknik ger lugnande säkerhet. IT-ansvariga behöver bara förvalta ett nyckelsystem inom hela företaget.
Kolfiberkabeln
med svart mantel ger samma snitt- och stöldskydd som starkare kabel, men med en längd på 1,80 m ger större rörelsefrihet.
Vrid- och vridbar kabel
en särskild led ökar rörelsefriheten och underlättar att montera och ta bort låset
samt kontrollerar
låset enligt Kensington stränga specifikationer och oberoende standarder för vrid- och vridmoment, skydd mot främmande föremål, livslängd, korrosion, nyckelstyrka och andra miljöförhållanden.
Register & Retrieve-program
från Kensington Online-registrerade program för nycklar får du snabbt, säkert och enkelt ersättning för förlorade eller stulna nycklar.
Primärlshuvud med sitt unika låssystem ger högsta säkerhet för Dell bärbara datorer och -surfplattor med en standard säkerhetsplats
. Andra låshuvud med T-Bar-låsmekanism erbjuder ett oförglömligt skydd för enheter med branschens vanliga Kensington-säkerhetslås
5 mm nyckelsystem med patenterad Hidden PIN™-teknik är kompatibel med individuella låssystem för de olika typerna av Kensington-
lås Förankringen på skriv- eller arbetsbord eller ett annat fast objekt
sväng- och vridbart led på kabeln gör det lättare att fästa låset
på oberoende ställen och testad enligt branschledande standarder för vrid- och vridmoment, skydd mot främmande föremål, livslängd, korrosion, nyckelstyrka och andra miljöförhållanden
. Register & Retrieve™-programmet fungerar som ersättning för service

OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.