• Platform for Everything Technical
  • Snabba leveranser
  • Expertis sedan 1923
  • 30 dagars öppet köp

Renkforce RF-WMS-100G Nätverks-switch 6 Port 10 GBit/s

1/5
EAN:
Fabrikatsnr.
Artikelnr.:
Leverans fre 30 okt.

84 Styck

Antal
Toal (479,00 kr / stycken)
479,00 kr
prav.tax.untaxed inkl. moms 
exkl. 99,00 kr 
prav.priceAvailability.ecoparticipation.cost ...
prav.priceAvailability.privatecopyingfee.cost ...
utan ytterligare fraktkostnader 
30 dagars öppet köp

Höjdpunkter & detaljer

Renkforce RF-WMS-100G 4-portars switch 2,5G/bit/s 2-portars 10G SFP+

  • Här är en pregnant, reklameffektiv översättning för denna slogan och portkonfiguration:
  • Ultrasnabbt: Bryta 1 Gbit/s-flaskhalsen. 4 × 2,5 G RJ45-PORT + 2 × 10G SFP+

Tekniska specifikationer

Typ av produkt

Nätverks-switch

LAN-överföringshastighet

2500 MBit/s

Överföringshastighet

10 GBit/s

Basfunktionalitet

Managed Switch

Ethernet portar

4

SFP+ portar

2 x

SFP-portar

2 x

Antal 100 M/1G/10G portar

4 x

10/100/1000 MBit/s

4 x

Strömförsörjning

via DC-ingång

Vikt

162 g

Bredd

100 mm

Höjd

24 mm

Djup

64 mm

Typ

RF-WMS-100G

Gränssnitt

RJ45

Tillverkarfärg

Svart

Driftspänning

12 V

Port

6 Port

Plastfri förpackning

Plastfri förpackning

Dokument & nedladdningar

Bruks- och säkerhetsanvisning

Bruks- och säkerhetsanvisning 3644589 Renkforce RF-WMS-100G Nätverks-switch 6 Port 10 GBit/s

Beskrivning

Renkforce RF-WMS-100G hanterad switch utökar nätverkskapaciteten med en kombination av RJ45- och SFP+ -gränssnitt. Enheten är utformad för att tillgodose behoven hos företagskunder som behöver stabil och kontrollerbar dataöverföring och större bandbredd i sin IT-infrastruktur.

Auto-Sensing RJ45-portar
De fyra inbyggda RJ45-portarna anpassar sig automatiskt till hastigheten på respektive slutenhet. Stöd för omgångar på 10 M, 100 M, 1000 M och 2,5 G På så sätt optimeras dataströmmen för den anslutna enheten utan att användaren behöver göra manuella konfigurationer.

SFP+ -plink för stora bandbredder
Switchen är utrustad med två 10G-SFP+ -kortplatser. Dessa gränssnitt lämpar sig för High-Speed-glasfiber- eller DAC-anslutningar och används för anslutning till Core-router, huvudserver eller ytterligare switchar i nätverket.

Webbhantering och flödeskontroll
Via den avancerade webbhanteringen kan funktioner som VLAN-segmentering, Link Aggregation (Port-buntning) och Loop Protection (slipskydd) hanteras. Dessutom stöder enheten IEEE 802.3x för full duplex- samt mottryck för halv duplex-flödeskontroll, för att undvika paketförluster och för att säkerställa en tillförlitlig överföring.

Snabb statusdiagnos
Led-displayer på framsidan informerar i realtid om strömförsörjning (Power), kopplingsstatus (Link) och nätverksaktivitet (Activity). Detta underlättar övervakningen av driftstatus och en snabb felanalys. I leveransen ingår en passande 12 V-nätenhet för direkt drift.

OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.

Version

  • Intelligenta Auto-Sensing-portar: Fyra RJ45-portar anpassar sig automatiskt till hastigheter på 10 M, 100 M, 1000 M eller 2,5G. Du optimerar effekten för varje ansluten enhet utan att du behöver göra en manuell konfiguration.
  • Supersnabb 10G-Uplvänster: Utrustad med två 10G-SFP+ -kortplatser, ideal för höghastighets-glasfiber- eller DAC-anslutningar till din Core-router, huvudserver eller ytterligare switchar.
  • Avancerad webbhantering: Håll full kontroll över ditt nätverk tack vare integrerat stöd för VLAN-segmentering, Link Aggregation (Port-buntning) och Slingskydd (Loop Protection) för att förhindra oavsiktlig nätverksförlust.
  • Intelligent flödeskontroll: Stöder standarderna IEEE 802.3x för full duplex-flödeskontroll och mottryck för halv duplex-flödeskontroll, för att undvika paketförluster och för att garantera en stabil dataöverföring.
  • Statusdiagnos på en blick: Led-visning på framsidan möjliggör en realtidsövervakning av strömförsörjning (Power), anslutning (Link) och aktivitet (Activity) - för en snabb och enkel felanalys.

Ingår i leveransen

  • Huvudenhet
  • 12 V-1-A-nätenhet

Fler intressanta produkter

(*Alla priser är exkl. moms.)