Lust på krämig is, fruktiga sorbeter eller uppfriskande slushies? Då är GourmetMaxx SmoothUp Touch glassmaskin precis rätt! Med 700 watts effekt, 3 praktiska lägen och 9 perfekt anpassade program har du snabbt och enkelt dina favoritdesserter och -drycker. Skapa önskad massa, fyll i de två 500 ml-musen, frysa, välja läge och program och sedan kan du njuta av kreativa läcka på bara några minuter (plus förberedande och frystid). Klassisk glass, vegane alternativ eller krämig grozen yogutts - du bestämmer vad som was in i bägaren!
Mix-in-läget gör det möjligt att lyfta ingredienser som nötter, chokladbitar eller kaka - för dubbel njutning i 1 kopp. Med den smarta kombinationen i läget "Top" och mix-in-läget kan du till och med lägga in 2 smaker i en kopp - för ännu mer mångfald! Den intuitiva 6,3-tums flerfärgs-LED-touchdisplayen, som lutar 8°, med statusindikering och enkel rengöring tack vare delar som tål maskindisk och stickfunktion, gör användningen extra bekväm. Med ytterbehållaren och locket för varje kopp är du perfekt utrustad - även för större rundor med upp till 10 personer.
Oavsett om du vill ge dina gäster ett sommarsaga, för dig själv en vinterhärliga kvalsaké eller barnens födelsedagstång med Frozen mango Youth bälte – med GourmetMaxx SmoothUp Touch glassmaskin skapar du mångsidiga läckerier till din inramning!
OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.