Professionell UV ficklampa från Ansmann utmärker sig genom sin optimala höljesproportion och greppvänliga yta. Genom att använda en strömbrytare för ändläge är lampan ideal för tuff användning, även för enhandsanvändning.
Mycket ljus, steglöst fokuseringsbar och olika ljusfunktioner
Utrustad med den senaste LED-tekniken kan den fokuseras oändligt genom att flytta lamphuvudet och lyser från exakt punktljus till homogent flodljus. Den nya Action action 400 UV har fyra ljusfunktioner: Full Leuchtkraft (vid 100 lumen ljusstyrka), energisparläge (30% ljusstyrka Leuchtkraft vid 30 lumen), stroboskopljus och UV-ljus. Lystiden är ca 8 timmar i 100 % drift resp. 27 timmar i viloläge.
Med sitt 395 - 400 nm starka UV-ljus kan Action action 400 UV användas inom många områden som Bernsteinsökning på Nord- och Östersjökusten, hygien och hygienkontroller på hotell och fritidshus samt inom fiskesport och bete för betessökning.
UV-ljus ideal för bärnstensförsök på Nord- och Östersjökusten, hygien och hygienkontroller på hotell och fritidshus och för betesjakt inom fiskesporten.
Led-ficklampan är perfekt för daglig användning i huset, trädgården eller bilen.
OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.