
2 Styck
Antal
Toal (10 552,00 kr / stycken)
10 552,00 kr
exkl. moms
Fri frakt
Endast 2 Styck kvar på lager
Höjdpunkter & detaljer
Grovdammsugare
- Helautomatisk filterrengöring: Sensorstyrd elektronik för optimal filterrengöring och därmed högsta sugeffekt.
- Kontrollerad filtreringseffektivitet på 99,9 procent: Nästan fullständig dammeliminering garanterar rena och säkra arbetsplatser.
- Komplett antistatiskt system med ledande tillbehör: Effektivt skydd mot elstötar tack vare antistatisk uppladdning.
- Kontaktdosa med tillslagnings-/frånkopplingsautomatik: Te-versioner är som standard utrustade med kontakt, till-/frånkopplingsautomatik och antistatiskförberedning.
Tekniska specifikationer
- Stromart - 1 / 220 - 240 / 50 - 60 Ph / V / Hz
- Vakuum - 273 / 27,3 mbar / kPa
- Behållarinnehåll - 50 l
- Nominell bredd - DN 35
- Ljudtrycksnivå - 69 dB(A)
- Typ av produkt
Grovdammsugare
- Effektsförbrukning
1380 W
- Kontaktdosa
Nej
- Max. Luftmenge
74 l/s
- Uppsamlingsbehållare
50 l
- Max. kabellängd
7.5 m
- Längd
640 mm
- Bredd
370 mm
- Höjd
1045 mm
- Mått.
(L x B x H) 640 x 370 x 1045 mm
- Vikt
19 kg
- Extra munstycke
Skarvmunstycke
- Tillverkarfärg
Svart
- UKCA
Ej tillämpligt
Dokument & nedladdningar
Datablad
Datablad 3376129 Kärcher Professional NT 50/1 Tact Te M 1.148-435.0 Grovdammsugare 1380 W 50 l
Bruks- och säkerhetsanvisning
Bruks- och säkerhetsanvisning 3376129 Kärcher Professional NT 50/1 Tact Te M 1.148-435.0 Grovdammsugare 1380 W 50 l
Villkor för garanti
Villkor för garanti 3376129 Kärcher Professional NT 50/1 Tact Te M 1.148-435.0 Grovdammsugare 1380 W 50 l
Beskrivning
Tack vare den nya helautomatiska filterrengöringen skapar vår våt-/torrdammsugare 50/1 Tact Te M ogenererar höga mängder fint damm med en samtidigt garanterad filtreringseffektivitet på 99,9 procent. Med sensorstyrd elektronik ger apparaten alltid optimal filterrengöring och därmed en konstant hög sugeffekt. I kombination med den stora och robusta 50-liters behållaren med metallhjul och justerbart skjuthandtag klarar enheten även mycket stora mängder farligt damm i dammklass M, men även grova smutspartiklar och vätskor. NT 50/1 Tact Te M är utrustad med apparatuttag med automatstart och det kompletta antistatiska systemet inklusive ledande tillbehör. Den lämpar sig därför särskilt för direktutsugning av elverktyg som producerar mycket fint damm. Damm som redan har lagrats på golvet eller på maskiner, tas säkert upp med det helt nya tillbehörssetet bestående av 4-meter sugslang, dammsugningsrör i rostfritt stål samt det breda golvmunstycket. Alla tillbehör förvaras säkert på enheten tack vare genomtänkta förvaringslösningar.
OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.
OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.
Version
- Sugrör 2 st / 550 mm/rostfritt stål
- Sugslang elektriskt ledande
- Avtappningsslang
- Inbyggd nätkabelhållare
- Skarvmunstycke
- Kopplingsbussning för E-verktyg
- Antistatisk-system
- Automatisk filterrengöring Tact
- På-/avslagningsautomatik för elverktyg
- Filterpåse av fleece
- Staunkklass M
- Skjutbygel
- Stoppstyrrulle
- Elektrisk säkerhet: Nivåövervakning
- Stöttåligt komplett skydd
Ingår i leveransen
- Sugklocka 4 m elektriskt ledande
- Grenrör elektriskt ledande
- Våt- och torrgolvmunstycke 360 mm
- Skarvmunstycke
- Plattvecksfilter PES
- Anslutningsmuff för elverktyg
- Skjutbygel
Tillbehör
(*Alla priser är exkl. moms.)De nödvändiga tillbehören behövs för att kunna använda artikeln som beskrivs










































