Simagic ZGT-320MS (Suede) har utvecklats för krävande GT- och motorsportsimuleringar och kombinerar en markant GT-Square-design med ett greppvänligt Suede-överdrag. Aero-designen ger en modern motorsportoptik och stöder exakta inmatning i snabba riktningsändringar.
Utvecklad för GT- och motorsportsimulationer
Med sitt 320 mm stora GT-Square-format är ratten särskilt lämplig för GT-, Touring- och motorsportsimulationer. Den ergonomiska formen underlättar snabba riktningsbyten och stöder en kontrollerad körkänsla i intensiva racingsituationer.
Greppvänlig yta för konstant kontroll
Suede-klädsel ger ett säkert grepp även vid långa sessioner och en direkt körkänsla. På så sätt kan exakta angivelser kontrolleras konstant även vid aggressiva manövrar och snabba motstyrningsrörelser.
OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.