Passar överallt
i ACK-3410 är så kompakt att den utan problem passar i mindre arbetsmiljöer. Med sin bredd på knappt 22 cm behöver du inte avstå från grundläggande funktioner som ett numeriskt tangentbord. Tack vare en multitouchpad behöver du till och med inte använda en extra mus. På så sätt kan du spara plats. Tack vare den 200 cm långa kabeln kan den användas flexibelt och behöver inte användas i omedelbar närhet av arbetsstationen.
Kompakt design
Super Mini-tangentbord med SoftSkin. Tangentbordet ger en behaglig känsla och är perfekt för användning i begränsade utrymmen. Designen är enkel, tidlöst och väsentligt reducerad och låter därmed andra enheter spela en roll. men man kan lita på den dolda hjälpredan, kabelbundet är inget undantag för honom.
Smart Touchpad
i tangentbordet är en multitouchpad med två separata musknappar integrerad. Tack vare den intelligenta avkänningen av inmatningen, med ett till tre fingrar kan olika kommandon som mus., dubbelklick, objekt dra, scrolla och högerklick genomföras. Touchpaden ersätter funktionellt en klassisk mus och ger därmed extra utrymme.
X-Type membranteknologi
tack vare den högkvalitativa X-Type-membrantekniken är tangentanslaget mycket behagligt och tyst.
OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.