Observera, denna text är maskinöversatt.
Du kommer att fascineras av den unika upplevelsen sol observation men även natthimlen!
Den Solarix 76/350 presenterar vi den första newtonska teleskop, som gör det möjligt att följa solen. Och med en certifierad kvalitet och till ett sensationellt pris!
Det har aldrig varit så lätt, billigt och framför allt säkert för allmänheten att följa med ett teleskop både natthimlen och solen. Möjliggörs genom den speciellt utvecklade för detta teleskop sol filter. Det faktum byggt speciell film skyddar ögonen när sol observera tillförlitligt mot infrarött, ultraviolett och synligt ljus. passerar Låt bara ögonsäker, dämpad belysning av solen och ser ut som en underbar bild i okularet. Denna kvalitet och säkerhet kännetecken har bekräftats av ett oberoende revisionsuttalande med en CE-certifikat.
Och det bästa: Med smartphone fäste ingår även du kan göra med din telefon enkelt bilder av observationsobjekt - förstorad och i färg med ett teleobjektiv!
Naturligtvis har Solarix 76/350 alla optiska villkor för astronomiska observationer på natthimlen. Tillbehören som ingår ger alla där för omedelbar start för observation. den newtonska reflektorn Quick konstruerad och anordnad med den omfattande användarhandboken.