Illumination® LED
Bra belysning i apparaten
Ibland är det inte lätt att se allt i kylskåpet, framför allt i hörnen och längre bak. Led Illumination® ger användbara LED-kedjor upptill i kylskåpet samt på sidoväggen för de enskilda fack så att du alltid har koll på allt. Led:erna är dessutom mer energieffektiva än en standardbelysning.
Minfrost®
Minimal isbildning
Isbildning i kylskåp med statisk kylning leder till att livsmedlen limmar ihop och att apparaten förbrukar mer ström. Tack vare det speciella avdunstningssystemet från Minfrost® minskar glassen dramatiskt i frysen. På så sätt kan du förvara frysen bättre och mer energisparande och behöver sällan tinna i frysen.
Utbytbart dörrstopp
Anpassningsbar dörröppningsriktning till din kökslayout
Vid vissa kökslayouter kan kylskåpsdörrarna bara öppnas i en viss riktning. Med det utbytbara dörranslaget kan dörrgångjärn monteras helt på höger eller vänster sida av enheten, om så önskas. Dessutom kan du fördubbla kylkapaciteten genom att ställa två kylskåp bredvid varandra och vända på dörröppningsriktningen.
Säkerhetsglas
Robusta glasytor
Tack vare säkerhetsglas kan du placera stora och tunga kastruller utan betänkligheter i kylskåpet. Säkerhetsglasavläggningsytor består av härdat glas och kan belastas med upp till 25 kg. De motstår sprickor och repor mycket bättre än obehandlat glas, så att du enkelt kan förvara tunga föremål.
OBS! Vi beklagar att vi inte har hunnit översätta denna produkttext. Texten nedan är maskinöversatt från tyska.