Phoenix Contact Fiberoptik LWL Anslutningskabel

  • Artikel nr.: 772175
  • Fabrikatsnr.: 2989297
  • EAN: 4046356354806

Specialtillverkad fiberoptisk kabel, Breakout-kabel, glasfiber singlemode 9/125 μm, kontakt: LC/SC-Duplex, kapslingsklass IP20 för dragning i kabelkanaler eller kopplingsskåp, längd: 2 m

  • Företag? Kontakta oss för offert
  • Certifiering av trygg e-handel
  • Fri frakt över 599 kr (inkl. moms)
  • 2-års garanti på allt
  • 14 dagars ångerrätt
Kategori LWL Anslutningskabel
Anslutningstyp Fiberoptik
Anslutning A antal 1 x
Anslutning A LC-stiftdon
Anslutningar B antal 1 x
Anslutning B SC-stiftdon
Fibertyp 9/125 µ
Fibermaterial
Singlemode OS1
Typ av jumper
Duplex
Dämpning Max. 0,38dB/km (vid 1310nm), max.0,21dB/km (vid1550nm) dB
Halogenfri Ja
Kabellängd 2 m
Färg Gul
Innehåll 1 st
Anslutning rak
Kabelapplikation LWL
Typ Anslutningskabel
Form Rund
Innerledar-material
Glasfiber

Teknisk data

Kategori LWL Anslutningskabel
Anslutningstyp Fiberoptik
Anslutning A antal 1 x
Anslutning A LC-stiftdon
Anslutningar B antal 1 x
Anslutning B SC-stiftdon
Fibertyp 9/125 µ
Fibermaterial
Singlemode OS1
Typ av jumper
Duplex
Dämpning Max. 0,38dB/km (vid 1310nm), max.0,21dB/km (vid1550nm) dB
Liknande produkter

Se och upptäck andra produkter från kategorin Ljusvågsledare (optiska)-kabel, konfektionerad