Mina bevakningar
Du har inga bevakningar.
Min varukorg
Det finns inga artiklar i din varukorg.
Förlängd returrätt t.o.m. den 7 januari
Leverans till dörren eller utlämningsställe
Fri frakt över 599 kr
Över 750 000 produkter i sortimentet
Fri fragt ved køb over 499,-

Fiberoptik LWL Anslutningskabel [1x LC-stiftdon - 1x LC-stiftdon] 9/125µ Singlemode OS2 2 m EFB Elektronik

Art.nr: 441345
SKU: O0350.2 | EAN: 4049759024819
Fiberoptik LWL Anslutningskabel [1x LC-stiftdon - 1x LC-stiftdon] 9/125µ Singlemode OS2 2 m EFB Elektronik
139 kr (Exkl. moms 111,20 kr)
139.00
Inkl. moms + Frakt
» Mängdrabatt
Köp fler - betala mindre
» Mängdrabatt
Köp fler - betala mindre
Stäng
Antal Exkl. moms Styckpris * Du sparar kr
2+ 108,42 kr 135,53 kr 3,47 kr = 2.50%
5+ 105,64 kr 132,05 kr 6,95 kr = 5.00%
10+ 100,08 kr 125,10 kr 13,90 kr = 10.00%
25+ 94,52 kr 118,15 kr 20,85 kr = 15.00%
  • Fri frakt över 599 kr
  • 14 dagars ångerrätt
  • 2-års garanti på allt!
  • Leveranstid: 2 vard, UPS
St
Fri frakt vid köp över 599:-
Betala som du vill med Klarna!



EFB Elektronik
Duplex Fiberoptisk kabel LC-stiftdonLC-stiftdon9/125µSinglemode OS2 / 2 m

Egenskaper

  • LC-stiftdon
  • LC-stiftdonförDuplex-AnslutningskabelFärg: Gul

Beskrivning

Observera, denna text är maskinöversatt.

Optiska kablar fungerar, till skillnad från kopparkablar även under svåra förhållanden. Den optiska Leister påverka några elektronik. Den låga dämpningen av den optiska kabeln är också möjligt att överbrygga stora avstånd. LC-kontakt LC-kontakten är en högpresterande fiberoptiska kontakten för singelmod och multi applikationer och erbjuder en inkopplingsförlust på endast 0,1 dB och en returförlust på 55 dB. Strukturen av LC-kontakt är baserad på en enda fiber keramisk ferrul med 1,25 mm diameter för en optisk vågledare.

Specifikationer

Anslutningrak
AnslutningstypFiberoptik
Anslutningstyp ALC-stiftdon
Anslutningstyp BLC-stiftdon
Antal anslutning A1 x
Antal anslutningar B1 x
FibermaterialSinglemode OS2
Fibertyp9/125µ
FärgGul
HalogenfriJa
Innehåll1 st
KabelapplikationLWL
KabelformRund
Kabellängd2 m
KabeltypAnslutningskabel
Typ av jumperDuplex

Dokumentation

Data blad
DUP JUMPER LC LC 9 125 2M OS2 GELB Ver. 1

Populära produkter just nu:

EFB Elektronik, Ljusvågsledare (optiska)-kabel, konfektionerad, Datorkablar och adaptrar (externa), Ljusvågsledare (optiska)-kabel, konfektionerad-Tillbehör
Recensioner av produkten Fiberoptik LWL Anslutningskabel [1x LC-stiftdon - 1x LC-stiftdon] 9/125µ Singlemode OS2 2 m EFB Elektronik
Stäng
Fiberoptik LWL Anslutningskabel [1x LC-stiftdon - 1x LC-stiftdon] 9/125µ Singlemode OS2 2 m EFB Elektronik